Informator dla kobiet

Energiczna na emeryturze
Wiek tak w gruncie rzeczy to jedynie numer. Możesz mieć 55 lat, niemniej jednak wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Niemniej jednak możesz również mieć 50 lat, lecz wyglądać oraz czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak poprawnie troszczysz się o własne ciało oraz co robisz, by pozostać aktywną.

o kobietach

Działalność fizyczna – czy już za późno, by zacząć?
Jeżeli gra toczy się o ćwiczenia, wiele osób zakłada, iż jeśli nie było się aktywną figurą w wieku 20, 30 bądź 40 lat, nie ma sensu zaczynać mając ich 50, a nawet w następnej kolejności. Na szczęście to najzwyczajniej w świecie nieprawda. Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wdrożenia do swojego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może pomóc w rozwiązaniu niektórych kłopotów spowodowanych absencją aktywności i ogólnie spowodować, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z treningów dla kobiet na emeryturze są różnorodne! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, że nie musisz godzić się na tak postępującą utratę mięśni. Dzięki ćwiczeniom masz możliwość przywrócić stracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej i siły. Niektóre typy ćwiczeń mogą też pomóc polepszyć zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są nieuniknione. Wykonywanie ćwiczeń obciążających, jakie namawiają Cię do działania mimo siłom grawitacji, ma prawo polepszyć gęstość kości i zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Kiedy przyjrzeć się jeszcze i innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, potrafią one również ciężko zmniejszyć częste objawy menopauzy, jak przyrost masy ciała ludzkiego.